1080 recepten – Simone & Inés Ortega | Javier Mariscal
Monumentaal standaardwerk over de Spaanse keuken
Eerste Nederlandse druk, 2008 – rijk geïllustreerd door Javier Mariscal
1080 recepten is de Nederlandse uitgave van 1080 recetas de cocina, het kookboek waarmee generaties Spanjaarden hebben leren koken. Simone Ortega bracht hierin de traditionele Spaanse keuken bijeen: niet alleen de internationaal bekende gerechten, maar juist ook de dagelijkse keuken en regionale bereidingen uit heel Spanje.
Deze omvangrijke Nederlandse editie bevat 1080 recepten en combineert dat culinaire standaardwerk met de uitgesproken vormgeving en kleurrijke illustraties van de Spaanse ontwerper en kunstenaar Javier Mariscal.
Van tortilla en paella tot de regionale keuken
De kracht van 1080 recepten zit in de breedte. Soepen, sauzen, rijstgerechten, peulvruchten, groenten, eieren, vis, schaal- en schelpdieren, vlees, gevogelte en desserts komen uitgebreid aan bod. Bekende Spaanse gerechten als tortilla, paella en bacalao staan naast veel minder bekende regionale en huiselijke recepten.
Het boek is in de eerste plaats bedoeld om daadwerkelijk uit te koken. De recepten zijn helder en praktisch opgezet en worden aangevuld met een keukenlexicon en een uitgebreid register waarin zowel Nederlandse als Spaanse receptnamen zijn opgenomen.
Een Spaans standaardwerk
Simone Ortega (1919–2008) publiceerde 1080 recetas de cocina oorspronkelijk in 1972. Het boek groeide uit tot een van de bekendste kookboeken van Spanje en werd in talloze Spaanse huishoudens van generatie op generatie gebruikt.
Voor latere uitgaven werkte Ortega samen met haar dochter Inés Ortega, die de culinaire traditie van haar moeder voortzette. Daardoor is 1080 recepten zowel een verzameling recepten als een weerslag van tientallen jaren Spaanse eetcultuur.
Javier Mariscal
Bijzonder aan deze uitgave zijn de illustraties van Javier Mariscal (1950), een van de bekendste Spaanse ontwerpers van zijn generatie. Mariscal werkt op het grensgebied van grafische vormgeving, illustratie, meubels, interieurs en animatie en verwierf internationaal bekendheid als ontwerper van Cobi, de mascotte van de Olympische Spelen van Barcelona 1992.
Voor 1080 recepten voorzag hij het klassieke kookboek van honderden speelse, felgekleurde tekeningen. Ingrediënten, dieren, keukengerei en gerechten krijgen zijn herkenbare losse beeldtaal. Daarmee onderscheidt deze uitgave zich nadrukkelijk van een traditioneel receptenboek: het is ook een omvangrijk voorbeeld van hedendaagse Spaanse boekillustratie en grafische vormgeving.
Tussen de hoofdstukken zijn fotokaternen opgenomen met fotografie van Jason Lowe.
Nederlandse eerste druk
Deze Nederlandse vertaling verscheen in 2008 bij Van Dishoeck. Jacques Meerman verzorgde de vertaling.
Het forse boek is uitgevoerd als hardcover en voorzien van drie leeslinten – praktisch bij een kookboek van deze omvang, omdat verschillende recepten en onderdelen tegelijk kunnen worden gemarkeerd.
Conditie
Vrijwel nog als nieuw exemplaar. Zeer mooi en verzorgd, met slechts een iets holle rug. Binnenwerk mooi en schoon.
Productinformatie
Titel: 1080 recepten
Auteurs: Simone Ortega & Inés Ortega
Oorspronkelijke titel: 1080 recetas de cocina
Illustraties: Javier Mariscal
Vertaling: Jacques Meerman
Uitgever: Van Dishoeck
Jaar: 2008
Druk: Eerste Nederlandse druk
ISBN: 9789047506157
Taal: Nederlands
Bindwijze: Hardcover met drie leeslinten
Pagina's: 976
Afmetingen: 27,6 × 18,4 × 6,4 cm
Conditie: Vrijwel nog als nieuw; rug iets hol
Genre: Kookboek / Spaanse keuken
Thema's: Spanje, Spaanse keuken, regionale gerechten, traditionele recepten, gastronomie, Javier Mariscal, illustratie, grafische vormgeving
Doelgroep: Liefhebbers van de Spaanse keuken, uitgebreide standaardkookboeken en bijzonder vormgegeven en geïllustreerde kookboeken
Prijs exclusief verzendkosten
Dit boek is te dik en/of te groot voor brievenbuspost en kan alleen (goed beschermd) als pakket worden verstuurd.
Binnen Nederland GRATIS verzending bij een aankoop van € 50,00 of meer.
Betaal minder of geen verzendkosten, door meer boeken te bestellen.
Onze boeken worden zorgvuldig verpakt en verzonden.
Dit vindt u misschien ook interessant / You might also find this interesting
iSabor Sabor!, Sandra AlvarezDe nieuwe Spaanse keuken
Hardcover
Nederlandstalige uitgave
Healthy HappyChic Ibiza
iSabor Sabor! een verrassend modern Spaans kookboek met prachtige fotografie dat je direct uitnodigt om te gaan koken. Sandra Alvarez ontdekte…€ 28,95
The Cook's Companion, Stephanie AlexanderThe Complete Book Of Ingredients & Recipes For The Australian Kitchen
Hardcover with reading ribbons
2nd edition, 2004
Good copy (some signs of wear)
The Cook's Companion has established itself as the kitchen 'bible' in over…€ 45,00
Eetiquette, Mara GrimmZo eet je oesters, bitterballen en 99 andere klassiekers
Mag je asperges met je handen eten? Waarom hoort er geen jam op je croissant? Hoe eet je een bitterbal zonder je mond te branden? Klopt het dat je oesters beter niet op ijs…€ 8,95
The penguin Companion to Food, Alan DavidsonWINNER OF A JAMES BEARD FOUNDATION COOKBOOK AWARD
A true cornucopia of food facts—offering all the flavors, styles, and staples of the world, past and present
Twenty years in the making, this is the definitive compendium on…€ 35,00
Piri piri & sardientjes, Tessa KirosDe smaak van Portugal
Hardcover (gebonden in harde kaft met stofomslag en leeslint)
Zo goed als nieuw exemplaar
Volgens Tessa Kiros is niets zo kenmerkend voor een land als het eten.Het vormt een deel van een grote lappendeken…€ 18,95
Home Made, Yvette van BovenRuim 200 originele recepten en ideeën voor 'home made' gerechten
Hardcover
Fotografie van Oof Verschuren
Hoe maakt u kaas met gewone dingen die u zeker in huis heeft? Hoe bouwt u in twee minuten een rookoven? Hoe maakt u thuis…€ 24,95
Feest, Nigella LawsonEten om het leven te vieren
Feest gaat over familie en eten, over officiële feestdagen en persoonlijke feesten, over hoe zowel de kleine dagelijkse genoegens te vieren als de grote gebeurtenissen. In dit boek staan recepten voor…€ 16,95
Kookbijbel, Niki SegnitPraktisch handboek voor creatieve koks. Niki Segnit onthult hoe basisrecepten leiden tot eindeloze variaties. 640 pagina’s vol kennis, tips en inspiratie – hét kookboek 2.0. Hardcover.
€ 18,95
Mariscal DesignA vibrant visual journey through the world of Javier Mariscal. Mariscal Design (1992) is a multilingual, richly illustrated monograph celebrating Spain’s iconic postmodern designer.
€ 28,95-32%
Cocina Nueva – Jane LawsonDe nieuwe Spaanse keukenZonder haar ziel te verliezen
Een prachtig, luxueus vormgegeven kookboek dat een smaakvol eerbetoon brengt aan de traditionele Spaanse thuiskeuken, maar de gerechten voorziet van een verrassende,…€ 21,95 € 14,95
