In de verte een minaret, Alifa Rifaat
Verhalen uit Egypte
Alifa Rifaat beschrijft wat het betekent om als vrouw te leven in Egypte, in een mohammedaanse samenleving waar de druk van het moderne leven sterk contrasteert met de oude gebruiken. Uit haar verhalen blijkt een sterke sympathie voor dit leven, maar tevens oefent ze een subtiele kritiek uit op de door mannen gedomineerde maatschappij. Ze roept op tot verandering, ontwikkeling en begrip.
Alifa Rifaat bracht het grootste deel van haar leven door op het Egyptische platteland. Dit leverde het materiaal op voor haar korte verhalen, waarvan tot nu toe twee bundels in het Arabisch zijn verschenen.
Uit het Engels vertaald door Joost Priem
Oorspronkelijke titel 'Distant View of a Minaret and other stories'
In de verte een minaret, Alifa Rifaat, goed exemplaar
Uitgeverij De Geus, pocket, 160 pagina's
ISBN 9052262381
Prijs exclusief verzenkosten
Dit vindt u misschien ook interessant / You might also find this interesting
Een goede man slaat soms zijn vrouw, Joris Luyendijk'Fatima, wist jij dat je onderdrukt wordt, met dat hoofddoekje?'
'Hoezo? Dat wil ik zelf. Volgens mij worden Nederlanders juist onderdrukt. Want jullie zijn geen moslim.'
'Maar wij willen helemaal geen moslim worden.'
'Dat kun je…€ 4,50
Brief van een islamitische vrouw, Rana KabbaniRana Kabbani leidt de lezer in dit gepassioneerde boek door de labyrintische wereld van de islam. Ze schrijft over haar opvoeding in Damascus, haar jeugd in de Verenigde Staten en Indonesië en haar opleiding in Engeland.
Brief…€ 8,95
De Arabische storm, Sinan CanVijf jaar na de lente
Vijf jaar na de Arabische Lente reist journalist Sinan Can door de Arabische wereld, van Tunesië tot aan Syrië. Wat hebben de opstanden en het vertrek van langzittende regimes de bevolking opgeleverd?…€ 14,95
Mijn Egypte, Nagieb MahfoezMet een inleidend verhaal van Lieve Joris
In een reeks gesprekken met zijn vriend en collega-schrijver Mohamed Salmawy vertelt Nobelprijswinnaar Nagieb Mahfoez in Mijn Egypte over zijn land. Egypte is voor Mahfoez veel meer dan…€ 8,95Nobelprijs
In een roes op de Nijl, Nagieb MahfoezElke avond ontmoet een groep intellectuelen en kunstenaars uit Caïro elkaar op een woonboot op de Nijl om hasjiesj te roken en de liefde te bedrijven. Gedesillusioneerd geven zij zich over aan een decadent, inhoudsloos…
€ 8,95
Taveerne De Zwarte Kat, Nagieb MahfoezHardcover
Eerste druk, 1996
Geslecteerd en uit het Arabisch vertaald door Heleen Koesen, Richard van Leeuwen en Djûke Poppinga
Nobelprijswinnaar
Als eerste Arabische auteur ontving Nagieb Mahfoez in 1988 de Nobelprijs voor…€ 8,95
The Cheapest Nights, Yusuf IdrisA vivid portrait of Cairo’s forgotten lives.
The Cheapest Nights by Yusuf Idris is a gripping collection of short stories exploring poverty, dignity, and resilience in mid-century Egypt. Translated from Arabic by Peter Owen.€ 11,95
An Egyptian Childhood, Taha HusseinA timeless memoir of resilience and intellect.
Taha Hussein’s An Egyptian Childhood is a lyrical coming-of-age story of blindness, education, and identity in early 20th-century Egypt.€ 14,95
De lokroep van de Nijl, John Goddard6700 kilometer per kajak van Burundi naar de Middellandse Zee – John Goddard's gedetailleerde verslag van zijn historische reis over de Nijl. Een must-read voor avontuurlijke lezers.
€ 11,95
De gluurster, Nina BouraouiDe gluurster door Nina Bouraoui. Bekroond met de Prix du Livre Inter. Eerste druk (1993) in hardcover met stofomslag. Een indringende roman over voyeurisme en vrouwelijke identiteit.
€ 8,95
