Gesigneerd!
Mecano – Dirk Polak
Een onstuimig, liefdevol en nietsontziend muzikaal egodocument over een gelaagd leven in het hart van de Amsterdamse underground en cultuurscene.
Gesigneerd!
Van opgroeiende jongen in een Amsterdamse volksbuurt tot popidool in de muziektempels van Athene—het meeslepende leven van Dirk Polak heeft altijd in het teken gestaan van de kunst. Als oprichter van de legendarische postpunk-cultband Mecano, bandlid van Minimal Compact en platenbaas bewoog hij zich decennialang door de meest dynamische en chaotische uithoeken van de alternatieve cultuur. In Mecano blikt Polak openhartig en tot op de bodem terug op deze intense periode. Het boek schetst een fascinerend portret van een rebelse, authentieke kunstenaar en zijn vriendschappen met iconen als Ramses Shaffy, Rob Scholte en Theo van Gogh. Een rauw en trefzeker tijdsdocument waarin kunst, muziek, DIY-activisme en het leven volledig met elkaar versmolten raken.
Conditie & Specificaties
Conditie: Redelijk tot goed exemplaar. De rug is wat hol en de omslag vertoont lichte sporen van gebruik. Het binnenwerk bevat op diverse plaatsen onderstrepingen met potlood en her en der een ezeloortje.
Druk: Eerste druk, 2011.
Bijzonderheden: Dit unieke exemplaar is door de auteur persoonlijk gesigneerd en voorzien van een korte, handgeschreven opdracht. Geïllustreerd met archiefmateriaal.
Bindwijze: Paperback.
Afmetingen: 21,0 x 13,6 x 3,0 cm.
ISBN: 9789048808328.
Inhoud & Achtergrond
Polak biedt met deze literaire collage een ongepolijste blik achter de schermen van de Nederlandse avant-garde en undergroundgeschiedenis:
De Amsterdamse kraakcultuur: Het boek ademt de sfeer van de vroege jaren tachtig, waarin punk, performancekunst, woningnood en politieke bewustwording hand in hand gingen.
Een hybride collage: Geen traditionele biografie, maar een boeiende mix van persoonlijke herinneringen, interviews, songteksten en historisch archiefmateriaal zoals foto's en flyers.
Artistieke vriendschappen: Prachtige, intieme anekdotes passeren de revue, waaronder een ontroerende ontmoeting met een jonge Ramses Shaffy die Polaks schilderkunst bezingt.
Nietsontziende eerlijkheid: De auteur spaart zichzelf niet en schrijft openhartig over zijn rollen als zanger, platenbaas, schrijver, schilder én junk.
Over de auteur
Dirk Maurits Polak (1953) is een fenomeen in de Amsterdamse culturele scene. Hij is een rasmutilant, een rasverteller en een markante creatieve kracht wiens signatuur gekenmerkt wordt door een rebels beminnelijke authenticiteit. Als voorman van Mecano drukte hij een onuitwisbaar stempel op de internationale postpunk- en new-wavescene.
Productinformatie
Taal: Nederlands
Uitgever: Lebowski Publishers, Amsterdam
Categorieën: Muziekbiografieën, Egodocumenten, Amsterdamiana, Postpunk & Underground, Cultuurgeschiedenis
Prijs exclusief verzendkosten
Dit boek is te dik en/of te groot voor brievenbuspost en kan alleen (goed beschermd) als pakket worden verstuurd.
Binnen Nederland GRATIS verzending bij een aankoop van € 50,00 of meer.
Betaal minder of geen verzendkosten, door meer boeken te bestellen.
Onze boeken worden zorgvuldig verpakt en verzonden.
Dit vindt u misschien ook interessant / You might also find this interesting
No Future Nu – Leonor JonkerDe definitieve geschiedschrijving van 35 jaar punk in Nederland: van de eerste schokgolf in 1977 tot de blijvende do-it-yourself-mentaliteit in het digitale tijdperk.Inclusief, in het boek, een meerpagina's tellend…
€ 14,95
het JAREN 80 boek, Paul Brood, René Kok en Erik SomersHardcover
Nagenoeg nog zo goed als nieuw exemplaar
De jaren '80 zullen velen zich herinneren als de tijd van de bezuinigingen van de kabinetten-Lubbers en van veel protest: tegen de kroning van koningin Beatrix in 1980 ('geen…€ 21,95
Dromen van Schalkwijk, Victor SchiferliComing-of-age roman in Haarlem jaren ’80. Dromen van Schalkwijk van Victor Schiferli vertelt het verhaal van Felix, vriendschap, verliefdheid en popmuziek in een tijd van rebellie en verlangen. Eerste druk.
€ 11,95
Club Risiko – Fred de VriesDe jaren tachtig, toen en nuEen meeslepende reis door de schimmelige krochten van de internationale underground, waar de destructieve mens van de jaren tachtig tot leven komt.Compleet met CDDe jaren tachtig worden vaak als somber…
€ 24,95
De Vondelstraat, Joop Blom e.a.Verslagen van Radio STAD 29 februari - 3 maart 1980
Verslagen door de lokale omroep STAD Radio Amsterdam van de kraakakties in de Vondelstraat en de beeindiging daarvan door de Mobiele Eenheid (29 februari t/m 3 maart 1980). STAD…€ 11,95
In geouwehoer kun je niet wonenAmsterdam in de jaren tachtig
Zo goed als nieuw exemplaar, eerste druk, 2000
Foto omslag: 'Ome Frans' regelde in de jaren tachtig het verkeer op de kruising van de Nassaukade met de Clerqstraat.
De jaren tachtig waren de jaren…€ 14,95
De verschrikkelijke jaren tachtig, Tim KampsRoman
Eerste druk, 2018
De jaren tachtig. De verteller woont in een woongroep, het restant van een communistische commune, samen met vier moeders, wat andere kinderen en goeroe Bert. De kinderen worden min of meer aan hun lot…€ 8,95
Kousboek – Gabriël KousbroekEen eerlijke, genadeloze en visueel overrompelende autobiografie waarin de laatste telg van een illuster schrijversgeslacht de balans opmaakt. Bijna nog als nieuw exemplaar.
€ 14,95
