Giflandschap, Wout Berger
Poisoned Landscape
Vervuilde locaties en landschappen in Nederland / Polluted sites and landscapes in the Netherlands
Opgenomen in ‘Het Nederlandse fotoboek’
Tweetalig: Nederlands/Engels
Text Dutch and English
Een landschap dat bedrieglijk mooi oogt, maar onder het oppervlak een schokkend verhaal verbergt: Giflandschap is een visueel en maatschappelijk document over de verborgen milieuproblematiek in Nederland, vastgelegd door Wout Berger.
A landscape of deceptive beauty, hiding a shocking story beneath the surface: Giflandschap is a visual and social document about hidden environmental issues in the Netherlands, captured by renowned photographer Wout Berger.
Over het boek / About the book
Giflandschap (Poisoned Landscape) is een tweetalig fotoboek (Nederlands/Engels) dat de lezer confronteert met de realiteit van zwaar vervuilde locaties in Nederland. Tussen 1988 en 1990 bezocht Wout Berger ruim 1200 plekken waar chemisch afval was gestort. Zijn foto’s tonen ogenschijnlijk idyllische landschappen, maar onder de oppervlakte schuilt een wereld van gif en vergane hoop. De begeleidende teksten van Rob Sijmons en Lucas Reijnders bieden context en verdieping, zowel voor Nederlandse als internationale lezers.
Genre en thema’s / Genre and themes
- Genre: Fotoboek, documentaire fotografie, milieukunst, non-fictie
- Thema’s: Bodemvervuiling, chemisch afval, Nederlandse landschappen, milieuproblematiek, natuur, ecologie, fotografie, kunst, duurzaamheid
Over de auteur(s) / About the author(s)
Wout Berger (Ridderkerk, 1941) is een invloedrijke Nederlandse fotograaf, bekend om zijn autonome landschapsfotografie en documentaire projecten. Zijn werk is opgenomen in collecties van onder meer het Stedelijk Museum Amsterdam en Museum Boijmans Van Beuningen. Berger was docent aan de Willem de Kooning Academie en introduceerde diverse technische en stilistische innovaties in de Nederlandse fotografie. Zijn fascinatie voor het spanningsveld tussen schoonheid en vervuiling komt in Giflandschap tot een hoogtepunt.
Rob Sijmons is landschapsarchitect en publicist, bekend om zijn werk op het gebied van ruimtelijke ordening en duurzaamheid.
Lucas Reijnders is bioloog en hoogleraar milieukunde, en geldt als een van de meest gezaghebbende stemmen op het gebied van milieuproblematiek in Nederland.
Media & ontvangst / Media & reception
Giflandschap werd bij verschijnen geprezen in de pers en vakliteratuur. Het boek baarde internationaal opzien vanwege de combinatie van esthetiek en maatschappijkritiek. Het werd opgenomen in ‘Het Nederlandse fotoboek’ als een van de belangrijkste fotoboeken over het Nederlandse landschap. De Volkskrant, NRC en Trouw schreven lovende recensies over de indringende beelden en de urgentie van het onderwerp.
Productinformatie
Titel: Giflandschap
Auteur(s): Wout Berger
Subtitel: Vervuilde locaties en landschappen in Nederland
Co-auteur(s): Rob Sijmons (tekst), Lucas Reijnders
Omslagontwerp: Eric Nuyten en Heijmerink & Noyons
Uitgeverij: Fragment Uitgeverij, Amsterdam
ISBN: 9065790748
Taal: Nederlands/Engels
Bindwijze: Softcover met flappen
Aantal pagina’s: 104
Illustraties: Ja, kleurenfoto’s
Editie: 1992, eerste druk
Afmetingen: 34,0 x 27,0 x 0,8 cm
Gewicht: ca. 1.050 gram
Conditie: Nog mooi en net exemplaar
EAN: 9789065790743
Bijzonderheden: Tweetalig (Nederlands/Engels), zeldzaam, opgenomen in ‘Het Nederlandse fotoboek’
Categorieën: Fotografie, milieukunde, Nederlandse cultuur, kunstboeken, documentaire
Price without shipping costs
Gratis verzending binnen Nederland voor dit boek (voor boeken van € 50,00 en hoger)
Dit vindt u misschien ook interessant / You might also find this interesting
Nieuwe natuur, Tracy MetzReportages over een veranderd landschap
Met foto's van Theo Baart
Altijd was er de strijd tegen het water. Eeuwenlang legden de deltabewoners zich toe op het bedwingen van de elementen en het omzetten van natuur in cultuur.…€ 11,95
Landfall – Hiryczuk/Van OevelenFascinerend en grensverleggend kunstboek dat natuurfilosofie, architectuur en landschapsfotografie samenbrengt in dialoog tussen Surtsey en de Amsterdamse Zuidas. Hardcover. Nieuw boek, nog volledig verpakt in originele folie.
€ 16,95Gesigneerd!
Urban Secrets, Wigo WorsselingUniek, gesigneerd fotoboek (1e druk, 2010) over de esthetiek van verval. Hoogwaardige HDR-fotografie op premium papier. Hardover. Nieuw boek.
€ 45,00
Urban Secrets, Wigo WorsselingVerken verlaten kastelen en fabrieken in Urban Secrets van Wigo Worsseling. Een indrukwekkend fotoboek (paperback, 2010) over de schoonheid van verval in Nederland, België en Griekenland. Nieuw exemplaar.
€ 29,95
Happysad Souvenirs, Paul HillerSilent beauty of Asian theme parks in Paul Hiller's Happysad Souvenirs. A unique photography book exploring melancholy and nostalgia in a limited edition of 500 copies. Fine art analogue photography. Hardcover.
€ 24,95
Paradijs in de polder, Arita BaaijensOntdek wat landschap je vertelt – Arita Baaijens inspireert met oefeningen en inzichten om Nederland zintuiglijk te beleven. Vrijwel als nieuw exemplaar.
€ 24,95Bekroond!
Schapen tellen, Hans van der MeerSchapen tellen van Hans van der Meer – bekroond fotoboek met 23 panoramische foto’s van schapen in het Nederlandse landschap. Tweede druk (2009), hardkartonnen uitgave.
€ 26,95Tip van Stip
Desert Realty, Ed FreemanSurreal desert photography by Ed Freeman
Desert Realty transforms California’s roadside architecture into dreamlike art. Virtually as new.€ 34,95
18-36 5e Baan Schiphol, Claudine HellwegEen beeld van hoe het was
Fotografie: DUO-Aldwin Izarin & Hans van der Linde, Bertien van Manen, Willem Diepraam en Daniel KoningUitgegeven ter gelegenheid van de aanleg van de vijfde start- en landingsbaan van Schiphol, augustus…€ 28,95
Hollands Paradijs De binnentuin van de Randstad, Loek van VlietEerste druk, juni 2010 (oplage 500)
Rond het huis waar Loek van Vliet opgroeide stond een klein bosje van ongeveer honderd bomen. Veel tijd heeft hij er doorgebracht, hutten gebouwd, gespeeld. Hier is de kiem gelegd van zijn…€ 35,00
