Bekroond!
Een heel lief konijn, Imme Dros
Met tekeningen van Jaap Lamberton
Hardcover
Nagenoeg nog zo goed als nieuw exemplaar (geschikt om cadeau te doen)
Bekroond
Bekroond met de Woutertje Pieterse Prijs 1993
Op een dag kreeg mevrouw Klein een staart.
Ze wist niet wat ze zag.
Het was de staart van een konijn.
Ze zei niets, ze gaf geen kik.
Maar het bleef niet bij een staart.
De oren van mevrouw Klein
bleven groeien en groeien.
Gelukkig is er ook een meneer Klein. Die ziet de oren van zijn vrouw en bedelft haar onder de kusjes. "Ik vind je lief zo,' zegt hij. 'Je bent een heel lief konijn.'
Juryrapport Woutertje Pieterse Prijs 1993:
`Jaap Lamberton laat in zijn tekeningen evenveel open als Imme Dros dat doet in haar tekst. Men zou kunnen zeggen dat zijn tekeningen op vaak verbluffende wijze beelden doen vermoeden. Door zijn werk is een even ongewone als bijzondere verbinding tussen tekst en tekeningen ontstaan. Ongewoon. En zeker de zeldzaamste en stimulerendste van dit jaar.
Uit de reeks:
Schatkist van de jeugdliteratuur
8 winnaars van de Woutertje Pieterse Prijs
Imme Dros (Oudeschild, Texel, 1936) is een gerenommeerde Nederlandse schrijfster van kinderboeken. Ze staat bekend om haar veelzijdige oeuvre, dat verhalen over dieren, jonge adolescenten en bewerkingen van Griekse mythologie omvat.
Dros begon haar schrijverscarrière in de jaren 1970 en heeft sindsdien talloze prijzen gewonnen voor haar werk, waaronder de Woutertje Pieterse Prijs en de Theo Thijssen-prijs. Haar boeken worden vaak geïllustreerd door haar echtgenoot, Harrie Geelen.
Jaap Lamberton (1941 of 1946 - 1991) was een Nederlandse illustrator, vooral bekend om zijn werk in strips en kinderboeken. Hij werkte samen met Harrie Geelen aan commercials en animatiefilms. Lamberton was een van de laatste kunstenaars die werkte bij de stripafdeling van de Toonder Studio's, opgericht door Marten Toonder.
Hij illustreerde onder andere de stripreeks Panda met verhalen geschreven door Harrie Geelen en Ruud Straatman. Daarnaast was hij productieleider voor de animatiefilm De Draak die niet bestond. In 1993 ontving hij postuum de Woutertje Pieterse Prijs voor het illustreren van Een heel lief konijn.
Lamberton's werk wordt geprezen om zijn veelzijdigheid en snelheid, evenals zijn bescheidenheid en toewijding aan zijn vak.
Een heel lief konijn, Imme Dros, nagenoeg nog zo goed als nieuw exemplaar
de Volkskrant-Stichting Woutertje Pieterse Prijs, 2007, hardcover, 20,5 x 15,5 x 1,1 cm, 64 pagina's
ISBN 9789045104492
Prijs exclusief verzendkosten
Dit vindt u misschien ook interessant / You might also find this interesting
Kikker en een heel bijzondere dag, Max VelthuijsHardcover
Kikker zat aan het ontbijt. Dit wordt een bijzondere dag, dacht hij opgewekt. Haas had het gisteren nog gezegd. Maar wat er zo bijzonder aan was, dat wist Kikker niet. Hij vroeg het aan zijn vriendjes. 'Vrijdag, geloof…€ 8,95
Spindingen, Kate SchlingemannSpindingen – 15 korte, filosofische spin-verhalen van Kate Schlingemann, geïllustreerd door Eline van Lindenhuizen. Humoristisch, poëtisch en doordacht. Hardcover.
€ 8,95
Snoedelboedel bouwt een huis, JanoschSnoedelboedel Doedeldij Jij bent ik en ik ben jij.
Twee verhalen van Janosch uit 1984, vol humor en fantasie. Een klassieker uit de kinderboekenrevolutie van de jaren ’80, ideaal voor voorlezen én beginnende lezers. Nog als nieuw.€ 16,95
Het paard Rudolf, Imme DrosHet intrigerende en eigenzinnige debuut van Imme Dros. Een filosofisch dierenverhaal vol humor en verlangen, met illustraties van Harrie Geelen. Tweede gewijzigde druk, nog in mooie staat.
€ 29,95
De macht van de liefde, Imme DrosMythische verhalen over hartstocht en tragedie
Twaalf Griekse mythen over liefde en verlangen, opnieuw verteld door Imme Dros. Met illustraties van Harrie Geelen. Vrijwel als nieuw exemplaar.€ 13,95-50%
Taal is alles wat het geval is, Imme DrosFilosofisch essay van Imme Dros in de reeks Nieuw Licht. Taal is alles wat het geval is onderzoekt hoe taal onze wereld bepaalt en begrenst. Toegankelijk, prikkelend en literair geschreven.
€ 8,95 € 4,50
Gisterland, Imme DrosWeergaloze roman over Anne Hathaway en William Shakespeare – Imme Dros brengt een historische, vrouwgerichte en meeslepende kijk op hun jonge huwelijk en levenskeuzes in 1582. Hardcover. Eerste druk. Vrijwel nog als nieuw.
€ 13,95
De sprookjeskast, Imme DrosKlassieke sprookjes in een betoverend nieuw jasje.
In De sprookjeskast vertelt Imme Dros acht sprookjes van Grimm en Andersen opnieuw – kort, krachtig en magisch. Voorleesboek vol fantasie en nostalgie. Illustraties Tom Eyzenbach€ 11,95
De Wissewaswinkel, Frédéric ClémentAlices Wondergoed
voor feesten en verjaardagen
Prachtig geïllustreerd door de auteur
Nederlandse bewerking: Bart Moeyaert
Hardcover
Eerste druk, 1997
Zo goed als nieuw exemplaar (geschikt om cadeau te doen)In de magische…€ 35,00
Ilios & Odysseus, Imme DrosDe veelgeprezen Homerosbewerkingen van Imme Dros, samen in één band met prachtige illustraties van Harrie Geelen.
Ilios gaat over het tienjarige beleg van Troje. De Grieken proberen de geschaakte Helena terug te halen. Maar het…€ 17,95
