Gesigneerd!
De nieuwe wereldorde, Rob de Wijk
Hoe China sluipenderwijs de macht overneemt
Gesigneerd!
Vrijwel nog zo goed als nieuw exemplaar
De Chinese wereldorde komt eraan. In oktober 2017 stippelde president Xi de route uit: als in 2049 de Volksrepubliek zijn honderdste verjaardag viert, moet zijn 'Chinese droom' zijn uitgekomen: China is dan de leider van de wereld. In een fascinerend betoog vol persoonlijke ervaringen betoogt Rob de Wijk dat dit gaat lukken. Als China het mondiale machtsspel behendig speelt en koploper wordt van de nieuwe industriële revolutie van Internet of Things, nanotechnologie en Artificial Intelligence, zal het de wereldorde gaan bepalen. Geholpen door de financiële crisis van 2008, president Trumps protectionisme, de ontregelende politiek van Poetin, de strijd om de brexit en opkomend nationalisme in Europa wordt de eenentwintigste eeuw de eeuw van China. Daardoor gaat de westerse wereldorde met zijn vrijmarkteconomie, internationaal recht, internationale instituties, democratie, mensenrechten en burgerlijke vrijheden op de schop. Hoe dit tij te keren, wordt het belangrijkste vraagstuk van onze tijd.
Rob de Wijk is hoogleraar internationale betrekkingen aan de Universiteit Leiden en oprichter van het Den Haag Centrum voor Strategische Studies. Hij houdt zich bezig met geopolitiek Hij publiceerde talloze boeken en artikelen, is een veelgevraagd commentator voor radio en tv, columnist voor Trouw en medepresentator van Boekestijn en De Wijk op BNR-radio.
De nieuwe wereldorde, Rob de Wijk, vrijwel nog zo goed als nieuw exemplaar
Uitgeverij Balans, Amsterdam, mei 2019, zesde druk, paperback, 366 pagina's
ISBN 9789460039911
Prijs exclusief verzendkosten
Dit boek is te dik voor brievenbuspost en kan alleen, goed beschermd verpakt, als pakket worden verstuurd.
Binnen Nederland gratis verzending bij een aankoop van € 50,00 of meer.
Betaal minder of geen verzendkosten, door meer boeken te bestellen.
Dit vindt u misschien ook interessant / You might also find this interesting
De nieuwe wereldorde, Rob de WijkHoe China sluipenderwijs de macht overneemt. Een grondige analyse van de veranderingen in de wereldorde en de verschuivingen in de machtsverhoudingen tussen landen, met bijzondere aandacht voor de opkomst van China.
€ 14,95
Waarom dit niet de laatste oorlog is – Koert DebeufOver de psychologie van internationale conflicten. Koert Debeuf onderzoekt dieperliggende oorzaken van mondiale strijd. Waar historici vaak kijken naar politiek of economie, focust Debeuf op de psychologie. Als nieuw exemplaar.
€ 16,95
Een barbaar in China, Adriaan van DisEen reis door Centraal-Azië. Een barbaar in China - Adriaan van Dis. Klassieke reisliteratuur over de zijderoute, inclusief kleurenfoto's van Reintje Gianotten. Nog mooi exemplaar.
€ 11,95
Achter gesloten grenzen, José Luís PeixotoReizen door Noord-Korea: Achter gesloten grenzen door José Luís Peixoto. Een literair reisverslag over de isolatie van Pyongyang. In bijna-nieuwstaat.
€ 11,95
Als Rusland wint, Carlo MasalaEen scenario – Een indringend non-fictieboek van Carlo Masala over een hypothetische Russische aanval op Estland en de gevolgen voor Europa en de NAVO.
€ 9,95
De gesprekken – gevolgd door Het leven van Confucius door Sima QianDe gesprekken – Confucius’ uitspraken en Sima Qians biografie in één band. Eerste volledige Nederlandse vertaling door Kristofer Schipper. Hardcover, 428 pagina’s. Vrijwel nog als nieuw.
€ 35,00
De kunst van het oorlogvoeren, Sun-tzuHet klassieke meesterwerk van Sun-tzu over militaire strategie en wijsheid. Hardcover editie 2015 van Kosmos Uitgevers met voorwoord H.J.A. Hofland. Tijdloze strategieën voor oorlog, business en leven.
€ 45,00
Noord-Korea zegt nooit sorryHet ongelofelijke verhaal over een aangespoelde spionageonderzeeër, een bloedige klopjacht en de zoektocht naar een geheimzinnige overloper
Jeroen Visser reconstrueert deze spionagecrisis in Korea met gedegen onderzoek, menselijke€ 10,95
In het bolwerk van de grote leider, Yorum Beekman5 dagen in Noord-Korea – Yorum Beekman beschrijft haar indringende reis naar Pyongyang als medewerker en tolk van de ambassadeur. Een persoonlijk verslag over propaganda, menselijkheid en identiteit. Nog als nieuw.
€ 13,95
Confucius, Annping ChinEen leven tussen filosofie en politiek – Biografie van Confucius door Annping Chin. Over zijn leven, denken en blijvende invloed op filosofie en politiek. Toegankelijk en historisch onderbouwd.
€ 10,95
