Penseelprinsessen & broodschilderessen, Hanna Klarenbeek
Vrouwen in de beeldende kunst 1808-1913
Rijk geïllustreerd en brengt vele vergeten vrouwelijke talenten onder de aandacht.
In de negentiende eeuw beoefenden in Nederland 1100 vrouwen de beeldende kunst. De meesten zijn na hun dood vergeten. Het beeld is ontstaan dat de kunstwereld tamelijk negatief tegenover vrouwen stond en dat kunstbeoefening vooral als vrijetijdsbesteding voor welgestelde dames werd aangemoedigd. Een professionele carrière was slechts voor een enkeling weggelegd. Dit boek brengt hierin verandering en besteedt voor het eerst uitvoerig aandacht aan de positie van de kunstenaressen in de negentiende eeuw en de ontwikkeling daarvan.
Auteur Hanna Klarenbeek beschrijft de mogelijkheden voor vrouwen om in de negentiende eeuw kunst-onderwijs te volgen. Daarbij wordt bijzondere aandacht besteed aan de openstelling van de academies van beeldende kunsten voor vrouwelijke leerlingen. Verder wordt de beroepspraktijk van kunstenaressen verkend. De rol van de vrouw in de negentiende-eeuwse maatschappij wordt daarbij afgezet tegen de mogelijkheden die er bestonden om als professioneel kunstenares actief te zijn. De aanwezigheid van hun werken op tentoonstellingen en de kunstmarkt komt hierbij aan bod, alsook hun deelname aan kunstenaarsgenootschappen.
In het slothoofdstuk staat de receptie van kunstenaressen en hun werk in de negentiende-eeuwse kunstkritiek centraal. Penseelprinsessen & broodschilderessen is rijk geïllustreerd en verschaft nieuwe inzichten over de positie van Nederlandse kunstenaressen in de negentiende eeuw en brengt vele vergeten talenten onder de aandacht.
Penseelprinsessen & broodschilderessen, Hanna Klarenbeek, enkel wat (zeer) lichte gebruikssporen aan de omslag, verder is het boek in nieuwstaat
Uitgeverij THOT, Bussum, 2012, eerste druk, paperback met flappen, 26,0 x 21,0 x 2,1 cm, 240 pagina's
ISBN 9789068685886
Prijs exclusief verzendkosten
Dit vindt u misschien ook interessant / You might also find this interesting
Alma's dochters, Jutta ChorusVijf sprankelende en wanhopige levens in één meeslepende familiegeschiedenis
Hardcover (gebonden in harde kaft met stofomslag)
Zo goed als nieuw exemplaar
Geïllustreerd met foto's
Aan de rand van een Italiaanse vallei vindt…€ 16,95
Het tij hoog, de maan blauw, Jolien JanzingEen meeslepende historische roman over een vrouw met een droom en een man met een missie. Léonie Osterrieth en Adrien de Gerlache in het fin de siècle Antwerpen en op expeditie naar Antarctica. Gebaseerd op ware gebeurtenissen.
€ 8,95
Charlotte Salomon Berlijn als inspiratie, Katja ReichenfeldCharlotte Salomon verlaat Berlijn in 1938
Charlotte Salomon: Berlijn als inspiratie – Katja Reichenfeld belicht de drijfveren achter Salomons grafische meesterwerk Leven? Of theater?, in dicht, persoonlijk portret. Geïllustreerd.€ 12,95
Wat zou Frida doen, Arianna DavisGids om met lef te leven
Een inspirerend eerbetoon aan Frida Kahlo – icoon van kracht, creativiteit en zelfexpressie.
In Wat zou Frida doen onderzoekt Arianna Davis het leven en de nalatenschap van de legendarische Mexicaanse…€ 14,95Bekroond!
Er stond een vrouw in de tuin, Anne Mieke BackerOver de rol van vrouwen in het Nederlandse landschap
Nederlandse tuingeschiedenis met de vrouw als gids
Bekroond:
Winnaar Karel van Manderprijs 2021 voor beste kunsthistorische publicatie
Eerste druk, 2016
Vrijwel nog zo goed…€ 24,95
Hier zijn is heerlijk, Marie DarriessecqHet leven van kunstschilder Paula Modersohn-Becker
Biografie van de Duitse expressionistische schilderes Paula Modersohn-Becker (1876-1907), die in haar korte leven een indrukwekkend oeuvre wist op te bouwen.
Lastig verkrijgbaar…€ 29,95
Victorine, Nienke BegemannBiografie - leest als een autobiografie, doordat het is geschreven in de ik-vorm - van Johanna Victorine Christine (Victorine) Hefting (1905-1993) Zij was o.a. directrice van het Haagse Gemeentemuseum (1905), en speelde door haar…
€ 16,95
Vrouw des huizes, Els KloekEen cultuurgeschiedenis van de Hollandse vrouw
Overal ter wereld zorgen vrouwen voor het huishouden, maar nergens is de huisvrouw zo'n begrip als in Nederland. De Hollandse huisvrouw heeft naam gemaakt met haar bazigheid,…€ 21,95
De filosoof, de hond en de bruiloftZe had het leven waar anderen van droomden. Maar nam een radicaal besluit.
Dit is het verhaal van Hipparchia, een van de eerste vrouwen die filosoof werd.
Griekenland, de vierde eeuw voor onze jaartelling. Hipparchia reist naar…€ 18,95
Voor de vrouw maar voor haar niet alleen..., Gioia SmidFiep Westendorp in de krant
Hardcover
Eerste druk, 2006
Toen Gioia Smid in 2001 begon met het archiveren van het oeuvre van Fiep Westendorp, had ze er geen idee van wat er allemaal tevoorschijn zou komen. Overal kwamen…€ 21,95
