Tip van Stip
Vis a vis, Trijntje Fop
Nieuwe beesten van Trijntje Fop
Hardcover
Vrijwel nog als nieuw exemplaar. Ook geschikt om cadeau te doen.
Een dierenwereld waarin taal minstens zo belangrijk is als de dieren zelf. In Vis a vis laat Trijntje Fop — het pseudoniem van Kees Stip — zijn beesten optreden in korte, geestige versjes. Rijm, dubbelzinnigheden en onverwachte wendingen zetten de lezer telkens op een ander spoor.
Dierenversjes met een eigen tekening
De verzen zijn alfabetisch gerangschikt en ieder afzonderlijk voorzien van een zwart-witte pentekening van Jan Kuiper. Zo vormen tekst en tekening steeds een klein geheel, waarin je zowel de dieren als de taalgrap kunt bekijken.
Stips dieren gedragen zich geregeld verrassend menselijk. Hun belevenissen bieden ruimte voor nonsens, spitse observaties en woordspelingen. De korte vorm maakt de bundel geschikt om zomaar ergens open te slaan of enkele verzen hardop voor te lezen.
Deze eerste druk verscheen in 1962 bij L.J.C. Boucher in Den Haag. Het compacte, gebonden boekje is vrijwel als nieuw bewaard gebleven.
Over de auteur
Kees Stip maakte naam met humoristische, zorgvuldig gebouwde gedichten en literaire parodieën. Onder het pseudoniem Trijntje Fop verschenen vanaf 1952 zijn dierenversjes in de Volkskrant. Met rijm, woordspelingen en verrassende slotregels gaf hij het Nederlandse light verse een herkenbare eigen vorm. Vis a vis behoort tot zijn vroege geïllustreerde dierenbundels.
Productinformatie
Titel: Vis a vis
Ondertitel: Nieuwe beesten van Trijntje Fop
Auteur: Trijntje Fop, pseudoniem van Kees Stip
Illustrator: Jan Kuiper
Uitgever: L.J.C. Boucher, Den Haag
Jaar: 1962
Druk: Eerste druk
Bindwijze: Hardcover
Afmetingen: 14,2 × 11,4 × 1,3 cm
Pagina's: 128
Illustraties: Zwart-witte pentekeningen bij de afzonderlijke dierenversjes
Taal: Nederlands
Conditie: Vrijwel nog als nieuw exemplaar.
Genre: Poëzie, light verse, humoristische dierenverzen
Thema's: Dieren, woordspelingen, nonsens, menselijke eigenaardigheden
Doelgroep: Liefhebbers van taalhumor, geïllustreerde poëzie en het werk van Kees Stip.
Prijs exclusief verzendkosten.
GRATIS verzending binnen Nederland bij besteding van € 50,00 of meer.
Onze boeken worden zorgvuldig verpakt en verzonden.
Dit vindt u misschien ook interessant / You might also find this interesting
Het Grote Beestenfeest, Kees StipDe beste Trijntje Fops aller tijden
Kees Stip (1913-2001) begon halverwege de 20ste eeuw met het schrijven van dierenversjes onder de naam Trijntje Fop. De beste daarvan zijn keer op keer gebundeld en uitverkocht. In deze…€ 11,95
Taal & teken, Bert SchierbeekUitgegeven door de Vereeniging ter bevordering van de belangen des Boekhandels ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan.
Samenstelling: Cas Oorthuys en Mart Kempers.
Taal & teken, Bert Schierbeek, mooi exemplaar
PaperbackPrijs…€ 8,95
Waar ben je, Toon HermansGedachten in kleur over leven en beleven
Dit boek is een bundeling van gedachten, wensen en levenservarmgen die door de getekende lijnen van Toon Hermans tot levenslijnen worden.
Op de vraag naar de zin en het zijn van het leven…€ 8,95
Ik had als kind een huis en haard, Willem WilminkEen bloemlezing uit het werk van Willem Wilmink
Ter gelegenheid van Wilminks zestigste verjaardag maakte Jean Pierre Rawie een even sprekende als eigenzinnige keuze uit diens omvangrijke oeuvre.
In het werk van Willem Wilmink…€ 8,95
De verjaardag van de eekhoorn, Toon TellegenBetreft een mooie uitgave uit 1995 met prachtige illustraties van Geerten Ten Bosch
Hardcover
Toen schreef hij op een ander stuk berkeschors: Beste olifant, en daarna, Beste walvis, en Beste aardworm. Ik wil dat iedereen komt,…€ 21,95
Alle dierenverhalen, A. Koolhaas'Lees Koolhaas over Wampoei en je weet: zo denkt een snoek. Vissiger gedachten zijn ons niet bekend.' - Midas Dekkers
P.C. Hooftprijswinnaar A. Koolhaas (1912-1992) publiceerde naast romans en novellen 57 dierenverhalen verspreid…€ 9,95-35%
Strategie voor twee hammen – Raymond CousseIn deze verbluffende, tragikomische monoloog neemt een onverbiddelijk voor het abattoir bestemd varken met een ongekend filosofisch vernuft zijn naderende dood onder de loep.
In de literatuur zijn door de eeuwen heen talloze…€ 21,50 € 13,95
The Book of Nonsense and Nonsense Songs, Edward Lear'How pleasant to know Mr Lear!
Who has written such volumes of stuff!'
Ever since we read or heard The Owl and the Pussy-Cat as children, the poetry of Edward Lear has charmed us with its wonderful eccentricity. This collection…€ 14,95
De trein schrijft liedjes van verlangenHenny Vrienten heeft in deze bloemlezing een selectie gemaakt van treingedichten. Want waar reist men in ons land het meeste mee? Juist, de trein! En dat dichters geïnspireerd raken door treinen, stations en reizigers is wel…
€ 21,95
BONT, Charlotte Mutsaersuit de zoo van Charlotte Mutsaers
BONT zit vol fictieve dierenvachten, of ze nu zijn geschilderd of geschreven. Behalve schilderijen en foto's biedt het boek een keur aan essays, toespraken, lezingen, gedichten en schetsen die…€ 18,95
