Landschapspijn, Jantien de Boer
Over de toekomst van ons platteland
Landschapspijn van Jantien de Boer gaat over het huidige boerenland, waar kleuren vervagen en geluiden wegsterven in het moderne land van zuivel, vlees en turbogras. Burgers maken zich grote zorgen over de teloorgang van bloemen, planten, vogels en insecten. Veehouders en akkerbouwers vechten voor hun bestaan. Een megastalboer zegt met ingehouden woede dat er maar weer eens een hongerwinter moet komen. "Dan leren mensen ons tenminste opnieuw waarderen.'
Deze groeiende kloof tussen landbouwers en burgers bemoeilijkt een gesprek over de toekomst van ons platteland. Door de perspectieven van beide kampen te laten zien hoopt De Boer bruggen te bouwen. We kunnen immers niet langer machteloos toezien hoe onze lentes jaar na jaar stiller en stiller worden.
Landschapspijn, Jantien de Boer, goed exemplaar
Uitgeverij Atlas Contact, paperback, 112 pagina's
ISBN 9789045033907
Prijs exclusief verzendkosten
Dit vindt u misschien ook interessant / You might also find this interesting
De Dommel, Rien van Heesewijk en Frans HoppenbrouwersWaterlong van Brabant
Van Peer in België tot 's Hertogenbosch in Nederland stroomt de Brabantse rivier de Dommel. Dit boek vertelt in 150 pagina's, foto's en tekst, het verhaal van de streek die ze doorkruist. Van de zichtbare…€ 24,95-45%
Bouwlust, Theo BaartThe urbanization of a polder
For the text in English, see below
1999 Het platteland in Nederland staat onder grote druk, onder andere door de toenemende verstedelijking. In Bouwlust wordt aan de hand van een markant voorbeeld -…€ 45,00 € 24,95Schaars!
Wenst, Allard SchröderVerteld in acht afzonderlijke geschiedenissen uit het jaar 1952Gebonden in harde kaft met stofomslag
Eerste drukSchaars! Niet meer of lastig verkrijgbaar. Slechts één stuks op voorraad.
Het dorp Wenst is op geen kaart te…€ 45,00
=LANDSCHAP, Dirk Sijmons=LANDSCHAP is een selectie van plannen, lezingen, essay's en artikelen die zijn vervaardigd door H+N+S Landschapsarchitecten en is geproduceerd met het oog op de boekenweek in 1998. (H+S+N = Landschap)
Samensteling Dirk…€ 14,95Gesigneerd!
Een leeg landschap – Willem van ToornMelancholische roman over de onstuitbare verstedelijking en het verlies van het vertrouwde polderlandschap.
Eerste druk, 1988
Nog in uitzonderlijke mooie staat. Bijna nog als nieuw (nauwelijks of niet gelezen…€ 29,95
Inspiratie routeontwerp, Jan Brouwer en David van Zelm van EldikGebonden in harde kaft met mooi vormgegeven, uitvouwbare stofomslag
DIT IS EEN UITGAVE VAN STEUNPUNT ROUTEONTWERP EN ATELIER RIJKSBOUWMEESTER. BEIDE ORGANISATIES MAKEN ZICH STERK VOOR HET ZORGVULDIG EN SAMENHANGEND ONTWERP VAN…€ 28,95
Koe.nl – Marleen FeliusMarleen Felius bekijkt de koe van heel dichtbij: van gedrag en rundveerassen tot de geschiedenis van het Nederlandse melkvee en de koe in de kunst. Met tekeningen en foto's voor iedereen die meer wil weten over het dier in de wei.
€ 11,95
De geur van hooi, Tialda HoogeveenHoe het boerenleven in Nederland veranderde
De ontwikkelingen in de landbouw in de tweintigste eeuw, aan de hand van de dagboeken van de Friese veeboer Siebe Peenstra.
'Met haar beschrijving van het noordelijke plattelandsleven…€ 13,95
Nieuwe natuur, Tracy MetzReportages over een veranderd landschap
Met foto's van Theo Baart
Altijd was er de strijd tegen het water. Eeuwenlang legden de deltabewoners zich toe op het bedwingen van de elementen en het omzetten van natuur in cultuur.…€ 11,95
