Een jongen van het dorp, Chris van Esterik
Honderd jaar Ingen een dorp in de Betuwe
Hardcover
Chris van Esterik werd in 1949 geboren in het café van Ingen, een dromerig dorp aan de Rijn vol fruitbomen, midden in de Betuwe. Op zijn twintigste vertrok hij naar Amsterdam, maar nooit verdween het dorp uit zijn hart.
Twee jaar geleden ging Van Esterik weer in Ingen wonen om Een jongen van het dorp te schrijven. Hij wilde weten hoe modernisering tussen 1900 en 2000 het dorp het landschap en de dorpsbewoners veranderde, welke zegeningen de moderne bracht en wat erdoor verloren ging.
Van Esterik dook de archieven in en voerde tientallen gesprekken met de herenboer tot de boerenknecht, en van het dienstmeisje tot de import uit de stad, die dit dorp als landelijke idylle ontdekte. De geschiedenis van het dorpscafé loopt als een van de rode draden door het boek.
Een jongen van het dorp is aanstekelijk geschreven en toegankelijk voor een groot publiek. Het verhaal is exemplarisch voor de manier waarop de twintigste eeuw het Nederlandse dorp en het dorpsleven veranderde. Het boek toont de stedeling het onbekende platteland en laat de dorpeling het hedendaagse dorp en de oude, verdwenen wereld zien.
Een jongen van het dorp, Chris van Esterik, nog mooi en net exemplaar
Bert Bakker, harde kaft met stofomslag, 318 pagina`s
ISBN 9035125991
Prijs exclusief verzendkosten
Dit boek is te dik voor brievenbuspost en kan alleen, goed beschermd verpakt, als pakket worden verstuurd.
Binnen Nederland gratis verzending bij een aankoop van € 50,00 of meer.
Betaal minder of geen verzendkosten, door meer boeken te bestellen.
Dit vindt u misschien ook interessant / You might also find this interesting
Tip van Stip
De buurt, Ab VisserHardcover
In zeventien, autobiografische verhalen vertelt Ab Visser (1913-1982) hoe hij als kind opgroeide in een Groningse volksbuurt in de jaren twintig van de vorige eeuw. Met liefde schrijft hij over zijn schooltijd,…€ 11,95
Het BommelerwaardboekStreekgeschiedenis tussen Maas en Waal. Het Bommelerwaardboek biedt een rijk geïllustreerd overzicht van historie, cultuur en natuur. Een standaardwerk voor liefhebbers van erfgoed en lokale geschiedenis. Hardcover.
€ 16,95
De kleine jongen en de rivier, Jasper MikkersJasper Mikkers neemt je mee in jeugdherinneringen van Henri, een jongen die opgroeit tussen natuur, geloof en geweld in Brabant, een literaire jeugdroman over vrijheid en kinderlijke verwondering. Eerste druk.
€ 11,95
Aan de dijk, Koos van ZomerenHerwijns dag- en fotoboek
Behalve de verhalen van Koos van Zomeren een uniek fotodocument!
I.s.m. Willy Raaijmakers
Eerste druk, 2021
‘Een mens leeft in de tijdspanne tussen zijn grootouders en zijn kleinkinderen; het hart…€ 18,95
kind van de verzorgingsstaat, Rob van Essenopgroeien in een tijdloos paradijs
Gesigneerd, met een korte opdracht
Eerste druk, 2016
Goed exemplaar
'Zoals een vis geen idee heeft wat water is, had ik geen idee van de verzorgingsstaat. Om wat al bestaat bij je geboorte…€ 11,95
Het dorp, Wim DaniëlsEen ode aan het dorp van weleer
Hardcover
Zo goed als nieuw exemplaar
Geïllustreerd met foto's
Friso Wiegersma beschreef het al in zijn fameuze lied 'Het dorp', vertolkt door Wim Sonneveld: het dorp van vroeger is niet meer.…€ 14,95Schaars!
Wenst, Allard SchröderVerteld in acht afzonderlijke geschiedenissen uit het jaar 1952Gebonden in harde kaft met stofomslag
Eerste drukSchaars! Niet meer of lastig verkrijgbaar. Slechts één stuks op voorraad.
Het dorp Wenst is op geen kaart te…€ 45,00-20%
Ons dorp, Ton van DijkLeven als God in Friesland
Velen die wonen en werken in de hectische stedelijke gebieden dromen van een knus boerderijtje na hun pensioen. Maar is het goede buitenleven werkelijk zo goed voor wie er niet geboren en getogen is?…€ 14,95 € 11,95
Het roze huis, Pierre BergouniouxIn Het roze huis lopen de beschrijving van een kindertijd in de jaren vijftig van de twintigste eeuw en van de onomkeerbare veranderingen in een oude plattelandssamenleving dooreen. De verteller her- innert zich het huis van zijn…
€ 9,95
Het Grote Jaren 50 Boek, Erik Somers, Paul Brood en René KokEen eigentijdse visie op de jaren ’50. Het brengt Nederland en de Nederlanders in beeld, met bekende en minder bekende foto’s van vele fotografen, in kleur en zwart-wit.
HardcoverWas het nu een periode van gezelligheid,…€ 34,95
