Het laatste raadsel van Fermat – Simon Singh
Het verhaal van een stelling die de grootste geesten der aarde 358 jaar lang tot wanhoop dreef
Een raadsel dat eeuwenlang onopgelost bleef
Rond 1637 schreef de Franse wiskundige Pierre de Fermat een opmerkelijke aantekening in de marge van een boek. Hij beweerde een bewijs te hebben gevonden voor een stelling over gehele getallen, maar voegde eraan toe dat de kantlijn te smal was om het op te schrijven.
Het bewijs liet hij niet na. Wat volgde was een zoektocht die meer dan drie eeuwen zou duren.
In Het laatste raadsel van Fermat reconstrueert de Britse wetenschapsjournalist Simon Singh de geschiedenis van dit wiskundige probleem en de mensen die probeerden het op te lossen.
De mensen achter de wiskunde
Singh begint bij de wiskunde van de oude Grieken en volgt de ontwikkeling van de getaltheorie door de eeuwen heen. Daarbij komen niet alleen wiskundige ontdekkingen aan bod, maar ook de levens, ambities en tegenslagen van de onderzoekers.
Een belangrijke plaats is ingeruimd voor Andrew Wiles, de Britse wiskundige die als jongen gefascineerd raakte door Fermats raadsel. Jarenlang werkte hij in afzondering aan een bewijs, dat uiteindelijk in 1995 in definitieve vorm werd gepubliceerd.
De geschiedenis voert langs uiteenlopende wiskundige ideeën, van de klassieke getaltheorie tot moderne abstracte wiskunde. Singh maakt daarbij duidelijk hoe ontdekkingen uit verschillende eeuwen uiteindelijk met elkaar verbonden raakten.
Een geschiedenis van nieuwsgierigheid en doorzettingsvermogen
Dit boek is geen traditioneel leerboek wiskunde. Singh richt zich vooral op de geschiedenis van een probleem dat generaties onderzoekers bezighield.
Hij laat zien hoe wetenschappelijke vooruitgang tot stand komt: door samenwerking, nieuwe inzichten, mislukkingen en soms jarenlang onderzoek zonder zekerheid over de uitkomst.
Daarmee is Het laatste raadsel van Fermat ook toegankelijk voor lezers zonder uitgebreide wiskundige voorkennis.
Uitgave en conditie
Nederlandstalige uitgave van De Arbeiderspers, vierde druk uit november 2001. Vertaald uit het Engels door Mea Flothuis, met een voorwoord van John Lynch (BBC Television).
Goed exemplaar. De omslag vertoont enige gebruikssporen en de rug is wat hol. Verder is het boek nog mooi en gaaf. Geen inscripties.
Boekgegevens
Auteur: Simon Singh
Titel: Het laatste raadsel van Fermat
Ondertitel: Het verhaal van een stelling die de grootste geesten der aarde 358 jaar lang tot wanhoop dreef
Oorspronkelijke titel: Fermat's Last Theorem
Vertaling: Mea Flothuis
Voorwoord: John Lynch
Uitgever: De Arbeiderspers, Amsterdam/Antwerpen
Jaar: 2001
Druk: Vierde druk, november 2001
Eerste Nederlandse druk: Juni 1998
Omslagontwerp: UNA (Mijke Wondergem)
Uitvoering: Paperback
Afmetingen: 20,0 × 13,9 × 3,2 cm
Omvang: 368 pagina's
ISBN: 9789029537902
Taal: Nederlands
Conditie: Goed
Genre: Populairwetenschappelijk, wiskunde, wetenschapsgeschiedenis
Thema's: Getaltheorie, wiskundige raadsels, Pierre de Fermat, Andrew Wiles, wetenschappelijke ontdekkingen
Doelgroep: Liefhebbers van wetenschapsgeschiedenis, wiskunde en populairwetenschappelijke literatuur
Prijs exclusief verzendkosten
Dit boek is te dik en/of te groot voor brievenbuspost en kan alleen (goed beschermd) als pakket worden verstuurd.
Binnen Nederland GRATIS verzending bij een aankoop van € 50,00 of meer.
Betaal minder of geen verzendkosten, door meer boeken te bestellen.
Onze boeken worden zorgvuldig verpakt en verzonden.
Dit vindt u misschien ook interessant / You might also find this interesting
Ik was altijd heel slecht in wiskunde, Jeanine Daems en Ionica SmeetsReken maar op de wiskundemeisjes
Bekroond
Winnaar De Zilveren Tulp 2012Een toegankelijke en leuke introductie tot de wereld van wiskunde. Het boek is geschreven voor iedereen, ongeacht hun wiskundeknobbel, en behandelt een breed…€ 8,95
Anaximander en de geboorte van het wetenschappelijk denken – Carlo RovelliEen helder en meeslepend essay waarin de bekende natuurkundige Carlo Rovelli laat zien hoe een relatief onbekende Griekse filosoof ruim tweeënhalfduizend jaar geleden de basis legde voor onze moderne manier van denken.Met…
€ 14,95
De bètacanonWat iedereen moet weten van natuurwetenschappen
Waarom komt de grote zeventiende-eeuwse wiskundige Christian Huygens niet voor in de historische canon van Nederland? Of Boerhave, of
Van Leeuwenhoek? Rond die simpele vragen…€ 14,95
Wetenschap is cultuur, Simon Schaffer en Steven ShapinOntdek hoe wetenschap cultuur vormt in dit invloedrijke werk van Erasmusprijswinnaars Schaffer & Shapin. Hun meest spraakmakende artikelen. Ideaal voor liefhebbers van wetenschapsgeschiedenis en filosofie.
€ 18,95
De dansende Woe-Li meesters – Gary ZukavEen overzicht van de nieuwe fysica. IJkpunt voor wie de menselijke kant van de natuurkunde wil begrijpen. De dansende Woe-Li meesters – Gary Zukav. Voorwoord Rudy Kousbroek. Nog mooi en net exemplaar.
€ 11,95
Cijfers liegen niet, Vaclav Smil71 dingen die je over de wereld moet weten
'VACLAV SMIL IS EEN VAN DE BELANGRIJKSTE MONDIALE DENKERS.' - FOREIGN POLICY
Wat onthullen cijfers over de toestand van onze wereld? Vaclav Smil, de favoriete wetenschapper van Bill…€ 14,95
Getallen zijn je beste vrienden, Vincent van der NoortOntboezemingen van een nerd
Over vierkanten die ervan dromen een cirkel te zijn en priemgetallen die toeslaan wanneer je ze het minst verwacht. Over wiskundigen die vissen het leven redden en slijmzwammen inzetten om…€ 13,95
Cubed – Ernő RubikErnő Rubik vertelt hoe zijn beroemde kubus ontstond en uitgroeide tot een wereldwijd fenomeen. Een persoonlijk verhaal over creativiteit, ruimtelijk inzicht, puzzelen en de kracht van nieuwsgierigheid. Vrijwel als nieuw exemplaar
€ 14,95
