Rückwärtsland – Henning Wagenbreth
Ontdek een wonderlijke wereld waarin de tijd achteruitloopt en menselijke fouten kunnen worden hersteld, in dit visueel verbluffende, Duitstalige prentenboek.
Inhoud & achtergrond
Heb je in je jonge jaren weleens per ongeluk een haas doodgereden? Of heb je een studie gevolgd die je eigenlijk helemaal niet interesseerde? In Rückwärtsland is er een tweede kans! Henning Wagenbreth draait de tijd terug, zodat je al die dingen nog een keer kunt doen, maar dan beter. In treffende rijmpjes, strips en paginagrote illustraties test de Berlijnse illustrator dit idee in zowel kleine als grote situaties uit. Hij keert de taal om, bijvoorbeeld 'Ralubakov' voor Vokabular (vocabulaire) en draait de logica van alledag humoristisch binnenstebuiten: in de krant lees je wat er de volgende dag gaat gebeuren en welke auto's zullen botsen. Alsof een film achteruit wordt afgespeeld, springt wie halfdood op de grond lag weer vrolijk op, laaien nieuwe vlammen op uit koude as, en schieten kanonnen alles weer heel. En de schoorsteen, hoog en grijs, zuigt aan het eind de lucht weer strakblauw.
Diepere symboliek en betekenis
Achter de speelse, absurdistische en humoristische benadering van Rückwärtsland schuilt een diepe, filosofische wens die universeel menselijk is: het verlangen om fouten ongedaan te maken en de tijd te kunnen terugdraaien. Door destructieve processen achterstevoren af te spelen – zoals wapens die kapotte gebouwen weer heel schieten of vervuilende fabrieken die smog uit de lucht opzuigen – houdt Wagenbreth de lezer een scherpe, kritische spiegel voor. Het toont op indringende, maar toegankelijke wijze de absurditeit van oorlog, milieuvervuiling en menselijk falen aan. De omgekeerde wereld fungeert hier als een utopisch ideaal, waarmee het boek ons subtiel aanspoort om in het echte, voorwaartse leven bewustere en betere keuzes te maken.
Over de auteur
Henning Wagenbreth (geboren in 1962 in Eberswalde) is sinds 1994 professor in de illustratie aan de Universiteit voor de Kunsten (UdK) in Berlijn. Hij illustreert en ontwerpt boeken, posters, kranten en tijdschriften, en maakt daarnaast uitstapjes naar animatiefilm, theater en muziek. Zijn opvallende en kleurrijke werk werd tentoongesteld in onder meer Parijs, New York, Istanbul, Napels en Londen. Het prentenboek Mond und Morgenstern werd bekroond met de 'Goldene Letter' in de wedstrijd voor de mooiste boeken ter wereld en won de eerste prijs in de verkiezing van de mooiste Duitse boeken.
Conditie & Specificaties
Conditie: Één klein deukje/krasje in de rug (0,5 cm en niet echt opvallend), maar verder vrijwel nog als nieuw exemplaar. Vanwege dit deukje lager geprijsd
Druk: Eerste druk, 2021
Bindwijze: Hardcover
Afmetingen: 30,3 x 20,2 x 0,8 cm
Pagina's: 36 pagina's
ISBN: 9783779506461
Productinformatie
Taal: Duits
Auteur: Henning Wagenbreth
Uitgever: Peter Hammer Verlag GmbH, Wuppertal
Jaar van uitgave: 2021
Doelgroep: Liefhebbers van prentenboeken, illustratiekunst, grafisch ontwerp en Duitstalige literatuur
Categorieën: Prentenboeken, Duitstalige literatuur, Kunst & Design
Prijs exclusief verzendkosten.
GRATIS verzending binnen Nederland bij besteding van € 50,00 of meer.
Onze boeken worden zorgvuldig verpakt en verzonden.
Dit vindt u misschien ook interessant / You might also find this interesting
De wereldreis van Rik en Klaartje, Willem en Joost SwarteEerste druk van een grafisch meesterwerk. Willem en Joost Swarte nemen Rik en Klaartje mee op een absurde wereldreis. Stripklassieker in klare lijn, nog in mooie staat.
€ 35,00
Jimmy Corrigan: The Smartest Kid on Earth, Chris WareAn improvisatory romance which gingerly deports itself between 1890’s Chicago and 1980’s small town Michigan, the reader is helped along by thousands of colored illustrations and diagrams, which, when read rapidly in sequence,…
€ 14,95
Hans Fallada DE DRINKER, Jakob HinrichsVerstripping van de Duitse klassieker De drinker van Hans Fallada
Hardcover
Eerste druk, 2016
Zo goed als nieuw exemplaar
Nederlandstalige editie
Hans Fallada (1893-1947), auteur van Alleen in Berlijn en andere literaire…€ 21,95
Styx, Peter Pontiacof: de zesplankenkoorts
waarin in 14 acten de dood van uw & mijn vlees bezongen wordt door Peter Pontiac
Hardcover
Eerste druk, 2015
Vrijwel nog zo goed als nieuw exemplaar
De vermaarde en gelauwerde striptekenaar Peter Pontiac…€ 24,95
Tirol inferno, Annelies Verbeke en Klaas VerplanckeEen vrolijke vertelling over de nachtmerrie van elke wintersporter
Hardcover
Eerste druk, 2013
Twee toptalenten vinden elkaar in een hilarische novelle. Annelies Verbeke, altijd te vinden voor een dosis waanzin, schreef een…€ 18,95
