Vervaagde grenzen – Hans Glaubitz
Een blik achter het gordijn van een voorgoed verdwenen Europa
Inhoud & achtergrond
In Vervaagde grenzen neemt historicus en oud-diplomaat Hans Glaubitz de lezer mee naar het voormalige communistische Oost- en Centraal-Europa. Vanaf de vroege jaren zeventig reisde, studeerde en werkte hij daar namens Nederland en de Europese Commissie. Zijn observaties voeren langs landen als Polen, de voormalige DDR, Tsjecho-Slowakije, Hongarije, Bulgarije en Roemenië. Het boek biedt een zeldzame blik achter het gordijn van een inmiddels onherroepelijk verdwenen wereld. Glaubitz zat geregeld op de eerste rij tijdens scharniermomenten van de Koude Oorlog: van het naderende einde van het communistische staatsbestel en de val van de Berlijnse Muur in 1989, tot de machteloze pogingen van het continent om te herstellen van postcommunistische chaos in Bosnië. Daarnaast bevat het werk een fascinerende 'tropische variant'; van 1983 tot 1986 diende Glaubitz als plaatsvervangend ambassadeur in Havana, Cuba, precies in de periode dat het tot dan toe onwrikbare Oost-West-tijdsbeeld definitief begon te kantelen.
Diepere symboliek en betekenis
Op een dieper niveau vormt Vervaagde grenzen een meeslepende bespiegeling op de vergankelijkheid van ideologische muren en schijnbaar eeuwige wereldrijken. De titel symboliseert niet alleen de letterlijke geopolitieke grenzen die na 1989 van de Europese landkaart verdwenen of drastisch verschoven, maar ook de vervagende scheidslijnen tussen het rigide wij-zij-denken uit de Koude Oorlog. Het boek illustreert hoe de grote, logge loop der wereldgeschiedenis onlosmakelijk verbonden is met persoonlijke, alledaagse menselijke observaties. Het toont aan dat elk politiek systeem, hoe onwrikbaar het ook lijkt, uiteindelijk onderhevig is aan verval, verandering en de veerkracht van de mens.
Over de auteur
Hans Glaubitz (1947) is een Nederlands historicus en ervaren oud-diplomaat. Dankzij zijn jarenlange internationale carrière voor zowel de Nederlandse overheid als de Europese Commissie was hij een directe getuige van de meest ingrijpende geopolitieke transformaties van de late twintigste eeuw.
Conditie & specificaties
Conditie: Bijna nog als nieuw exemplaar
Bijzonderheden: Gesigneerd met opdracht: inclusief handgeschreven tekst en datum van de auteur voor de eerdere eigenaar
Druk: Eerste druk
Bindwijze: Paperback
Afmetingen: 21,3 x 13,8 x 2,8 cm
Pagina's: 340 pagina's
ISBN: 9789044642032
Productinformatie
Taal: Nederlands
Auteur: Hans Glaubitz
Ondertitel: Een blik achter het gordijn van een voorgoed verdwenen Europa
Uitgever: Prometheus Amsterdam
Jaar van uitgave: 2019
Doelgroep: Liefhebbers van Europese geschiedenis, de Koude Oorlog en diplomatieke memoires
Categorieën: Geschiedenis, Politiek, Non-fictie, Memoires
Prijs exclusief verzendkosten.
GRATIS verzending binnen Nederland bij besteding van € 50,00 of meer.
Onze boeken worden zorgvuldig verpakt en verzonden.
Dit vindt u misschien ook interessant / You might also find this interesting
De verdwenen staat, Daniel KoningSporen van de DDR
Hardcover
Eerste druk, oktober 2002
'Over vijf jaar is de voormalige DDR geknipt en geschoren naar West-Duits model. Niemand zal meer het verschil zien dat ontstaan is door veertig jaar communisme', Dat was bij…€ 21,95
De Muur, Donald van Dansik, Jan de Graaf, Wim NijenhuisArchitectuurklassieker en avant-gardistisch document uit 1984. De Muur onderzoekt de Berlijnse Muur als grensobject en stedelijk fenomeen. Met essays en foto’s van Piet Rook. Cultboek van Uitgeverij 010, Rotterdam.
€ 21,95
Niemand thuis, Dubravka UgrešićIn deze scherpzinnige essaybundel beschrijft Dubravka Ugrešić met ironie en precisie wat het betekent om nergens — en overal — thuis te zijn. Niemand thuis - Dubravka Ugrešić. Hardcover eerste druk (2007) in goede conditie.
€ 13,95
Was het zo – Senad AlićEen poëtische en beeldende bundel waarin herinneringen aan een jeugd in Joegoslavië, de impact van oorlog en het opbouwen van een nieuw bestaan als kunstenaar in Nederland samensmelten.Vrijwel nog als nieuw exemplaar.
Gebonden…€ 21,95
DDR Design, Ralf UlrichEast German Design
Design de la RDA
1949-1989
This eccentric collection of goods features East German consumer products daringly acquired before the breaking down of the wall. From foodstuffs to household appliances, East German…€ 13,95
Berlijn 1989-2009, Cees NooteboomGebonden in harde kaft met stofomslag
Met foto's van Simone Sassen
Eerste druk
Eind jaren tachtig vestigde Cees Nooteboom zich in Berlijn, aan de vooravond van de historische omwenteling die de hereniging van West- en…€ 14,95
DDR Kochbuch, Barbara und Hans OtzenHardcover
DDR Mehr als nur Ostalgie — begleiten Sie die Autoren auf eine vergnügliche und informative Reise durch die Geschichte der Kochkultur und die Landschaften der ehemaligen Deutschen Demokratischen Republik mit ihren…€ 14,95
Belaagd paradijs – Marc JansenEen geschiedenis van Georgië
Een rijk geïllustreerde en beknopte geschiedenis van een land op het snijpunt van werelden. Door NRC uitgeroepen tot een nieuw standaardwerk.
Tweede herziene druk€ 13,95
Reis langs een verdwenen grens – Thomas von der DunkBeelden van de wegroestende scheidslijn tussen Duitsland en DuitslandEen intrigerend en uniek tijdsdocument. Een reis op de motor langs de restanten van de Duits-Duitse grens, vastgelegd in woord en beeld vlak voordat deze…
€ 45,00
