Onder de mensen – Maksim Gorki
In dit tweede deel van zijn beroemde autobiografische trilogie neemt Maksim Gorki de lezer mee naar de rauwe Russische werkelijkheid van zijn jeugd, waar de veerkrachtige zoektocht naar schoonheid en verheffing onverminderd overeind blijft.
Inhoud & achtergrond
Onder de mensen vormt de brug tussen het eerste deel van Gorki's trilogie, Kinderjaren, en het indrukwekkende sluitstuk Mijn universiteiten. In dit boek doet de auteur op levendige wijze verslag van zijn bewogen jeugdjaren in Nizjni Nowgorod, specifiek de periode van zijn elfde tot zijn zestiende levensjaar. Het verhaal is een bonte aaneenschakeling van rauwe ervaringen waarin een ware caleidoscoop van mensen opduikt en weer verdwijnt. Deze specifieke uitgave (Prisma Klassieken) is bovendien verrijkt met een uitgebreid notenapparaat, een nawoord van vertaler Maarten Tengbergen en een overzicht van het leven en werk van de auteur.
Diepere symboliek en betekenis
De titel van het werk is uiterst letterlijk te nemen: de jonge Gorki wordt aan zijn lot overgelaten en moet zich letterlijk "onder de mensen" zien te redden in een harde wereld die gedomineerd wordt door doelloze wreedheden en onverschilligheid. De duistere wereld van zijn kindertijd heeft hier plaatsgemaakt voor een grauwe alledaagsheid, maar toch schuilt er een diepe, hoopvolle symboliek in het verhaal. Tussen alle grauwheid door ziet de hoofdpersoon af en toe het heldere licht van een betere, interessantere wereld schemeren. Dit licht vindt hij in het lezen van romans, achter warm verlichte vensters, in nachtelijke muziek en in de kerk. Deze contrasten symboliseren op prachtige wijze de onverwoestbare veerkracht van de menselijke geest; zelfs te midden van de meest meedogenloze werkelijkheid blijft de zoektocht naar verheffing, kunst en "andere mensen" fier overeind.
Conditie & specificaties
Conditie: De stofomslag is wat sleets langs de randen. Het boek zelf is nog in zeer mooie staat. Handgeschreven naam, datum en stempel op schutblad
Reeks: Prisma Klassieken (deel 69)
Jaar van uitgave: 1983 (eerste druk in deze opzet)
Bindwijze: Paperback met stofomslag
Afmetingen: 17,4 x 10,8 x 1,9 cm
Pagina's: 362 pagina's
ISBN: 9027421617
Productinformatie
Taal: Nederlands
Oorspronkelijke titel: В ЛЮДЯХ (V Ljoedjach)
Auteur: Maksim Gorki
Vertaling: Maarten Tengbergen
Uitgever: Spectrum B.V., Utrecht
Doelgroep: Liefhebbers van klassieke Russische literatuur, coming-of-age verhalen en autobiografische romans
Categorieën: Literaire fictie, Vertaalde literatuur, Russische literatuur, Autobiografie
Prijs exclusief verzendkosten.
GRATIS verzending binnen Nederland bij besteding van € 50,00 of meer.
Onze boeken worden zorgvuldig verpakt en verzonden.
Dit vindt u misschien ook interessant / You might also find this interesting
Jeugdherinneringen – Maxim GorkiPrivé-domein nr.: 274 Drie autobiografische meesterwerken van Maxim Gorki – Mijn kindertijd, Onder de mensen en Mijn universiteiten – samen. Vertaald door Peter Charles. Bijna nieuwstaat.
€ 28,95Tip van Stip
Verre jaren, Konstantin PaustovskijHerinneringen aan het tsaristische Rusland
Privé-domein nr.: 16Verre jaren is het eerste deel van de herinneringen van Paustovskij, waarin hij vertelt over zijn jeugd in het tsaristische Rusland. Hij schrijft over de klassieke…€ 34,50
De Romanovs 1613–1918, Simon Sebag MontefioreHet complete verhaal van de Romanov-dynastie.
Simon Sebag Montefiore’s De Romanovs (2016) onthult drie eeuwen macht, pracht en tragedie. Gebonden, geïllustreerd, derde druk, bijna nog als nieuw.€ 29,95
