Kun je me ooit vergeven? , Lee Israel
Bekentenissen van een literair oplichter
Kun je me ooit vergeven? is het rauwe en ontwapenend eerlijke verslag van Lee Israel, een ooit gevierd biografe die aan lagerwal raakt. Wanneer haar carrière opdroogt en haar geliefde kat medische zorg nodig heeft, ziet de cynische en drankzuchtige schrijfster geen andere uitweg dan het pad van de criminaliteit. Wat begint met een simpele diefstal van een brief uit een bibliotheek, mondt uit in een grootschalige operatie waarbij ze haar talent als biograaf inzet voor het vervalsen van correspondentie van iconen als Dorothy Parker en Noël Coward.
Achter deze bekentenissen van een literair oplichter schuilt een diepere symboliek over de dunne lijn tussen imitatie en creatie, en de wanhopige drang naar erkenning wanneer de wereld je vergeten is. Lee Israel schrijft met een bijtend gevoel voor humor en een messcherpe pen over haar opkomst en ondergang in de literaire onderwereld van New York. Dit boek vormde tevens de basis voor de gelijknamige, Oscar-genomineerde speelfilm.
Over de auteur
Lee Israel (1939–2014) was een Amerikaanse auteur die in de jaren zeventig en tachtig succes boekte met biografieën over onder anderen Tallulah Bankhead en Estée Lauder. Nadat haar carrière stagneerde, werd ze een van de meest succesvolle literaire vervalsers uit de geschiedenis; ze produceerde naar schatting meer dan 400 valse brieven die zelfs door experts als echt werden beschouwd. Haar memoires worden geprezen om de ongefilterde blik op haar eigen morele ambiguïteit en vakmanschap.
Productinformatie
Titel: Kun je me ooit vergeven?
Subtitel: Bekentenissen van een literair oplichter
Auteur: Lee Israel
Vertaling: Nadia Ramer
Uitgever: De Geus BV, Amsterdam
Jaar: 2020
Taal: Nederlands
Categorie: Biografie, Waargebeurd, True Crime
Conditie & Specificaties
Staat: Vrijwel nog als nieuw exemplaar
Binding: Paperback
Druk: Eerste druk
ISBN: 9789044543049
Pagina's: 160
Afmetingen: 20,0 x 12,4 x 1,3 cm
Prijs exclusief verzendkosten
GRATIS verzending binnen Nederland bij besteding van € 50,00 of meer.
Onze boeken worden zorgvuldig verpakt en verzonden.
Dit vindt u misschien ook interessant / You might also find this interesting
-64%
Magenta, Geert Jan JansenAvonturen van een meestervervalser
Hardcover
Door de verf doe ik steeds een beetje magenta. Het is een van mijn geheimen. Het roze van magenta laat de kleuren gloeien. Geel wordt geler of zelfs oranje, het rood wordt dieper…€ 54,95 € 19,95
Het labyrint van de wereld, Ross KingLonden 1660
De keurige boekhandelaar Isaac Inchbold raakt
verzeild in een onderwereld van spionnen en smokkelaars, geheimschriften en
vervalsingen - en blijkt ten slotte de pion te zijn in een bedrieglijk spel.
Met het…€ 9,50
