Trein met vertraging – Christophe Van Gerrewey
Een geestige roman over wachten en stilstaan
Een trefzekere en weemoedige debuutroman over de fragmenten van een voorbije liefde, gevat in een stroom van herinneringen tijdens een treinreis door het Belgische landschap.
In Trein met vertraging schetst Christophe Van Gerrewey het portret van een jonge man die in een alsmaar vertraagde trein een brief schrijft aan zijn ex-geliefde. Terwijl het landschap traag voorbijtrekt, ontvouwt zich een analytische en emotionele reconstructie van hun relatie. Van Gerrewey hanteert een heldere, bijna architecturale stijl om de kleine verschuivingen in menselijke genegenheid vast te leggen. Het resultaat is een lucide bespiegeling over afscheid, stilstand en de onvermijdelijke afstand die tussen twee mensen kan groeien.
Conditie Goed exemplaar (enkele lichte gebruikssporen aan de omslag; korte handgeschreven opdracht op schutblad)
Bijzonderheden Mooi omslagontwerp door Dooreman
Uitvoering Paperback
Druk Tweede druk, oktober 2013
ISBN/EAN 9789085425069
Historische context & Ontvangst
Toen dit debuut in 2013 verscheen bij De Bezige Bij Antwerpen, werd Christophe Van Gerrewey onmiddellijk onthaald als een van de meest belovende nieuwe stemmen in de Vlaamse literatuur. De roman werd bekroond met de Europese Literatuurprijs 2016 en de Debuutprijs. Critici prezen de beheerstheid van zijn proza en de manier waarop hij een alledaags decor — de Belgische spoorwegen — wist te verheffen tot een universeel symbool voor de menselijke conditie. De boekverzorging door de befaamde ontwerper Dooreman geeft deze editie bovendien een sterke visuele identiteit.
Over de auteur
Christophe Van Gerrewey (1982) is schrijver, criticus en architectuurtheoreticus. Hij promoveerde in de architectuur en is als docent verbonden aan de EPFL in Lausanne. Zijn achtergrond in de architectuur schemert door in zijn literaire werk via een scherp oog voor structuur en ruimte. Van Gerrewey publiceert regelmatig in vooraanstaande tijdschriften zoals DW B en De Witte Raaf, waarbij hij steevast de grens tussen kunst, theorie en literatuur opzoekt.
Productinformatie
- Taal: Nederlands
- Pagina's: 240 pagina's
- Afmetingen: 20,0 x 13,5 x 2,1 cm
- Gewicht: ca. 315 gram
- Categorieën: Vlaamse literatuur, Hedendaagse romans, Psychologische fictie
Prijs exclusief verzendkosten
GRATIS verzending binnen Nederland bij besteding van € 50,00 of meer
Dit vindt u misschien ook interessant / You might also find this interesting
Waarom liefde pijn doet, Eva IllouzEen sociologische verklaring
Waarom liefde pijn doet van Eva Illouz onderzocht liefde, verlangens en romantische pijn aan de hand van moderne instituties, technologie en cultuur. Diepgravend en urgent.€ 17,95
Ik wil geen hond zijn, Alma MathijsenHardcover
Liefdesverdriet is allesomvattend, het dendert onaangekondigd ons leven binnen en laat ons koud en alleen achter. Maar wat als er een uitweg is voor liefdesverdriet? Als we ons niet meer maandenlang hoeven wentelen in…€ 9,95Winnaar Prix du Gouverneur général
Kamer op zee, Nicolas DicknerLisa en Eric zijn vanaf de kleuterschool onafscheidelijk. Lisa bedenkt ingenieuze projecten en computergenie Eric komt met oplossingen. Dan emigreert Eric naar Denemarken en blijft Lisa achter op het trailerpark waar ze samen met…
€ 9,95
Normale mensen, Sally RooneyIntense liefdesgeschiedenis over de diepgaande invloed die geliefden op elkaars leven hebben – en het groeiende besef daarvan als de jaren verstrijken. Deze roman laat je je eigen liefdes herbeleven.
Normale mensen van Sally…€ 11,95
Waarom we huizen bouwen, Renée KapiteinOver volwassen dingen doen, het leven en de liefde.
Een ontroerende roman over identiteit, liefde en de zoektocht naar een thuis. Voor fans van Sally Rooney. Debuut van Renée Kapitein.€ 8,95
Juno en Legs, Karl GearyEen krachtige coming-of-age-roman over vriendschap, identiteit en overleven in 1980’s Dublin. Karl Geary schetst het leven van buitenstaanders in een wereld vol armoede en morele druk.
€ 9,95
