Museumjournaal: Cobra – Troels Andersen, Christian Dotremont e.a. | 1962
Een terugblik op Cobra, met bijdragen van kunstenaars, dichters en kunsthistorici die de beweging van nabij kenden.
Journaal van de Nederlandse musea voor moderne kunst
Zachte kaft
Januari/februari 1962 – serie 7, nr. 7/8
Goed exemplaar. Naamstempel op de eerste pagina; deze pagina ligt los in het tijdschrift. Vlekje/veeg aan de binnenzijde van de achteromslag. Verder nog uitzonderlijk mooi en gaaf.
Dit themanummer van Museumjournaal belicht de internationale geschiedenis van Cobra vanuit Denemarken, België en Nederland. Naast terugblikken en beschouwingen bevat het een chronologie van Cobra en Reflex, met bijzondere aandacht voor de Nederlandse activiteiten. Ook de wisselwerking tussen beeldende kunst en poëzie krijgt ruimte, onder meer in een bijdrage over Lucebert.
In dit nummer
De pre-Cobrabeweging in Denemarken – Troels Andersen
De lotgevallen van de Cobra in België – Christian Dotremont
De “A” van Cobra – Gerrit Kouwenaar
Chronologie van Cobra en Reflex, vooral van de Nederlandse activiteiten – samengesteld door J. Martinet
Lucebert de dichter als schilder als dichter – J. Eijkelboom
Cobra achteraf beschouwd – Wim Beeren
Franse samenvattingen
Historische achtergrond
Cobra bestond als kunstenaarsgroep van 1948 tot 1951. De naam verwees naar Kopenhagen, Brussel en Amsterdam, de steden waarmee de deelnemers verbonden waren. Dit nummer verscheen ruim tien jaar na het uiteenvallen van de groep en brengt terugblikken van betrokkenen samen met kunsthistorische documentatie. Het omslag is van Karel Appel.
Over de makers
De Deense kunsthistoricus Troels Andersen (1940–2021) was een kenner van Asger Jorn en leidde jarenlang het Silkeborg Kunstmuseum, het latere Museum Jorn. Zijn bijdrage plaatst Cobra in de voorgeschiedenis van de Deense experimentele kunst.
Karel Appel (1921–2006) was schilder, beeldhouwer en medeoprichter van Cobra. Naast schilderijen maakte hij grafiek, sculpturen en boek- en tijdschriftomslagen.
Productinformatie
Titel: Museumjournaal – themanummer Cobra
Ondertitel: Journaal van de Nederlandse musea voor moderne kunst
Auteur(s): Troels Andersen, Christian Dotremont, Gerrit Kouwenaar, J. Martinet, J. Eijkelboom en Wim Beeren
Ontwerp: Karel Appel (omslag)
Jaar: Januari/februari 1962
Uitvoering: Tijdschrift in zachte kaft; serie 7, nr. 7/8
Taal: Nederlands, met Franse samenvattingen
Conditie: Goed exemplaar. Naamstempel op de eerste pagina; deze pagina ligt los in het tijdschrift. Vlekje/veeg aan de binnenzijde van de achteromslag. Verder nog uitzonderlijk mooi en gaaf.
Genre: Kunstgeschiedenis, kunsttijdschrift
Thema’s: Cobra, Reflex, naoorlogse kunst, experimentele kunst, poëzie en beeldende kunst
Doelgroep: Liefhebbers en verzamelaars van Cobra, moderne kunst en historische kunsttijdschriften
Prijs exclusief verzendkosten.
GRATIS verzending binnen Nederland bij besteding van € 50,00 of meer.
Onze boeken worden zorgvuldig verpakt en verzonden.
Dit vindt u misschien ook interessant / You might also find this interesting
Anton Rooskens, Marguerite Tuijn, Eliane OddingVoorbij Cobra / Beyond Cobra
Hardcover
First edition, 2023
Nieuw boek/new book
Taal: Nederlands/Engels
Language: Dutch/English
Text in English below
Anton Rooskens (1906–1976) heeft als kunstenaar die aangesloten was bij de…€ 29,95
Jan Bons - Ontwerpen in vrijheid, Paul Hefting, DVD + BOOKa designer's freedom
Grafisch ontwerper Jan Bons (1918-2012) is bij het grote publiek bekend door zijn opvallende affiches voor het IDFA en toneelgroep De Appel. Samen met ontwerpers als Willem Sandberg, Dick Elffers en Otto…€ 11,95
Gesprekken met Picasso, Brassaï'Brassaï is een levend oog,' heeft Henry Miller ooit gezegd. Vaststaat dat Brassaï een van de grootste fotografen van deze eeuw is. Maar hij heeft zich niet beperkt tot fotograferen: hij schilderde, tekende, maakte beelden,…
€ 24,95-22%
10 Years SMBA We Show Art, Martijn van NieuwenhuyzenOverzicht van 10 jaar Stedelijk Museum Bureau Amsterdam (SMBA). Van 1993 tot 2003.
Mooi vormgegeven door Mevis & Van Deursen, Aagje Martens
Taal: Nederlands en EngelsOverview of 10 years of Stedelijk Museum Bureau Amsterdam…€ 45,00 € 35,00
Trans> arts.cultures.media #9/10, 2001Bi-lingual, tri-annual publication focusing on international art and art culture. This double-issue includes but is not limited to works by Janet Cardiff, Tacita Dean, Arturo Herrera, Beatrriz Milhazes, Marjetica Potrc, Paul…
€ 35,00
Een boom, J. HeymansEssayistisch multiportret van kunstenaar Armando door J. Heymans. Een monument in woorden over kunst, herinnering en identiteit. Eerste druk uit 1999, vrijwel nog als nieuw.
€ 13,95
De taal der dieren – Hans Andreus | Omslag LucebertDe taal der dieren van Hans Andreus: experimentele liefdespoëzie uit 1953, met omslag van Lucebert. Eerste druk uit de Ultimatumreeks, verschenen in een oplage van 500 exemplaren. Goed exemplaar met wat ouderdomssporen.
€ 14,95
De taal van Cobra – Willemijn Stokvis e.a.Een monumentaal en rijk geïllustreerd overzicht van de grensverleggende Cobra-kunst uit de vermaarde collectie Van Stuijvenberg.
Hardcover
IntroductieDe taal van Cobra biedt een diepgaande blik op een van de belangrijkste…€ 16,95-55%
Mondriaan in de collectie van het Haags GemeentemuseumCatalogus met totaal 156 afgebeelde werken van Mondriaan (sommigen in kleur, maar veelal in zwart-wit) met nauwkeurige omschrijving.
Met een voorwoord van L.J.F. Wijdenbeek en teksten van C. Blok en prof. dr. Robert…€ 9,95 € 4,50
